Vrecká – okrem plnenia úlohy balenia sa stali  aj výborným reklamným nosičom, a to vďaka ich výborne potlačiteľnému povrchu.

Flexo potlač počas uplynulých rokov prešla dôležitým kvalitatívnym vývojom, zabezpečujúc tým – popri aplikovaní postupu hĺbkovej tlače – životaschopnú a zaplatiteľnú alternatívu pre používanie obalových materiálov zdobených žiariacimi farbami.

V prípade viacvrstvových vreciek je možné umiestnenie potlače medzi vrstvami fólií, čo zabraňuje odieraniu vrstvy farby. V takomto prípade jednu vrstvu tlačíme zrkadlovou potlačou a následne potlačenú fóliu zlepíme (laminujeme) s ďalšími určenými komponentmi štruktúry materiálu.

Potlač vreciek je možná 1 – 8 farbami. V prípade jednoduchších potlačí používame analógovo vyrobené, kým v prípade grafiky v kvalite fotografickej používame prevažne digitálne vyrobené formy potlače (klišé) vyššej kvality.

Vyhotovenie:

– Vrecká pre poduškové balenie

– Vrecká s bočným záhybom

– Vrecká so spodným záhybom

– Rýchlouzatvárateľné vrecká (po otvorení sú znovu jednoducho uzatvárateľné)

Bočný zvar vreciek podľa náročnosti zaťaženia môže byť vytváraný zváraním rezom alebo silnejší zvar plošným zváraním.

RÝCHLOUZATVÁRATEĽNÉ  VRECKO – samozatvárateľné plastové vrecko(polyetylénové alebo viacvrstvové)

Základný materiál: mäkký polyetylén hrúbky 40 – 100 mikrónov, alebo viacvrstvová nepriesvitná fólia so schopnosťou uchovávania arómy

Možnosti potlače: flexo print 1- 4 farbami

Rýchlouzatvárateľné vrecká podľa potreby je možné vyrobiť vytvorením

  • EURODIERY,
  • VZDUŠNEJ MEDZERY alebo
  • ZNAČKOVACEJ ČIARY (v červenej, zelenej, modrej, bielej, čiernej farbe).